HAMMERFALL - Last Man Standing

21. února 2011 v 19:33 | Kat-chan |  Hudba
avatar
Po dlouhé době jsem opět zpět. A společně s další hudbou. Dneska konečně pokročíme k něčemu (pro mě) více zajímavému a tvrdšímu.

Určití lidé označují heavy metal za synonymum slova Hammerfall. Jsou jedni z nejznámějších (a tato píseň byla po několik týdnů v řebříčku nejhranějších) kapel v metalovém světě vůbec. Pokud si tuto píseň poslechnete, určitě mi dáte za pravdu a budete ji znát. I Vy, co tento styl neposloucháte.
Hammerfall jsou skupina švédská. (Ono celkově jsou metalové skupiny hodně ze Švédska - předci wikingové dělají své ;)) Tato kapela vznikla v roce 1993 a založili ji Oscar Dronjak a Jesper Sormblade. Jako každá taková začínající kapela byli nestálí, neměli žádné přesně stanovené koncerty a obsazení se velmi rychle a často střídalo.
Vše se ale změnilo v roce 1996, kdy odešel zpěvák a nastoupil místo něj Joacim Cans (, jež je v kapele dodnes). Jen o rok později vydali první album "Glory of the Brave" a to právě způsobilo nenadálý návrat už (pro určitou část obyvatel) "vymřelého" stylu heavy metal.
Pro mě tímto přispěli opravdu hodně, protože takových kapel by mělo být (a samozřejmě i je) mnohem více.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama