Únor 2011

MY CHEMICAL ROMANCE - Na Na Na

22. února 2011 v 21:25 | Kat-chan |  Hudba
avatar
Zdravím,
jsem tu zpět s dalším songem z trochu jiné, než popové, sféry.
Velmi známá rocková skupina My Chemical Romance, která je u našich vrstevníků velice oblíbená.

My Chemical Romance (dále už jen MCR) vznikla v New Jersey v roce 2001. Řadí se mezi pop-rock, pop-punk, alternative, či emo rock. Už v roce 2002 vydali první album s jedenácti písněmi, které se v publiku velmi ujali. O další rok později, s jinou nahrávací společností, vyšlo další album "Three Cheers For Sweet Revenge", jehož obal navrhl sám frontman a zpěvák Gerard Way. Určitě každý zaslechl písně Helena, I'm Not Okay a The Ghost Of You.
V současnosti se vrátili opět na scénu a mají úplně nový styl, jak můžete vidět.
Pro mě osobně jsou MCR taková "srdcovka".. Kdysi dávno je na mě naučila Cathy (moje nejlepší společnice ^^) a tím mě postupně i učila poslouchat pořádnou hudbu, takže jsem neskončila u hip-hopu.

HAMMERFALL - Last Man Standing

21. února 2011 v 19:33 | Kat-chan |  Hudba
avatar
Po dlouhé době jsem opět zpět. A společně s další hudbou. Dneska konečně pokročíme k něčemu (pro mě) více zajímavému a tvrdšímu.

Určití lidé označují heavy metal za synonymum slova Hammerfall. Jsou jedni z nejznámějších (a tato píseň byla po několik týdnů v řebříčku nejhranějších) kapel v metalovém světě vůbec. Pokud si tuto píseň poslechnete, určitě mi dáte za pravdu a budete ji znát. I Vy, co tento styl neposloucháte.
Hammerfall jsou skupina švédská. (Ono celkově jsou metalové skupiny hodně ze Švédska - předci wikingové dělají své ;)) Tato kapela vznikla v roce 1993 a založili ji Oscar Dronjak a Jesper Sormblade. Jako každá taková začínající kapela byli nestálí, neměli žádné přesně stanovené koncerty a obsazení se velmi rychle a často střídalo.
Vše se ale změnilo v roce 1996, kdy odešel zpěvák a nastoupil místo něj Joacim Cans (, jež je v kapele dodnes). Jen o rok později vydali první album "Glory of the Brave" a to právě způsobilo nenadálý návrat už (pro určitou část obyvatel) "vymřelého" stylu heavy metal.
Pro mě tímto přispěli opravdu hodně, protože takových kapel by mělo být (a samozřejmě i je) mnohem více.


Natalia Kills - Mirrors

11. února 2011 v 16:59 | Kat-chan |  Hudba
avatar
Je minuta před pátou hdinou odpolední a jsem zpátky s další hudbou. Tenhle týden už doklepeme v té populární muzice a představím Vám zpěvačku, jejíž styl je hodně připodobňován Lady GaGa, kterou jistě všichni známe, protože už jenom její nos křičí "tak si mě kurva všimni!"

Natalia Kills je výstřední svým vlastním stylem. Její songy překypují sexem, marností, vášní, ale také jsou tu naražáky na smrt hluboko pod povrchem. Tak si užijte poslech a pod perexem je text i s překladem (překlad není můj, já ho pouze upravila z češtiny do slovenštiny)


Majda v anime

11. února 2011 v 15:42 | Kat-chan |  Hotové
Majda
Snad se ti to líbí. Chtěla jsi vlasy podobné Hinatě. Proto jsem to nedělala přesně podle Hinatiných vlasů, ale udělala jsem je krapet jinak. Oblečení jsi nechala na mě... Tak.. snad se líbí :D

Tomáš Klus - Přičichnutí alergikovo

10. února 2011 v 21:52 | Kat-chan |  Hudba
avatar
Kdo si snad myslel, že Vás budu do chřtánu rvát pouze písně cizích zemí, mýlil se. I já poslouchám české interprety!
A jeden z mých nejoblíbenějších je Tomáš Klus. A není to kvůli hudbě (řeknu Vám... není to přesně můj styl), ale kvůli jeho textům.
Má v sobě něco z Nohavici a Kryla, dvou textových géniů. Kdo není úplný debil, pozná, že tahle píseň rozhonění o alergii, která na nás přichází s jarem.

A co nám o sobě on sám poví?
"Vznikl jsem Zničehonic. Jako se běžně vzniká. Prozatím nijak nevynikám, neb Štěstí je plaché a náladové. Chtěl jsem založit kapelu a nebýt sám, ale jsem líný a sebestředný. Jsem člověk a jako takový o sobě píšu. Píšu taky o lidech kolem, ale takovéto texty tajím, protože kolemjdoucí neradi slyší o nedostatcích..
Nahrávky to nejsou věru kvalitní, ale co víc se dá vydolovat z počítače jen o pár let mladšího než já, co se dá čekat od kytarového samouka, co se dá slyšet od kluka s uzlíky na hlasivkách ( tak prý je nemám )? Tolik k mé stručné charakteristice..
( víc o mně v každé z těch pár písniček :) "

Pod perexem je text :)

Nový desing

10. února 2011 v 18:04 | Kat-chan |  Slova Katou
avatar
Jak jste si jistě - doufám - možná - určitě - povšimli, můj blog opět změnil kabátek. A na moooc a moooc pěkný kabátek.

Samozřejmě, něco tak pěkného nevzniklo mojí rukou, ale rukou Blanch !!!

Ta holka je strašně šikovná a já jí moc, moc a ještě jednou moc děkuji za vytvoření tohohle layoutu a že je volně ke stažení :)

Určitě se na její stránky podívejte, má moc pěknou grafiku :)

Jináč - asi se vrhnu na nějaký FF na Naruta :D

Zatím sa majťe ;D

Joyce Jonathan - Je Ne Sais Pas

10. února 2011 v 16:59 | Kat-chan
ikonka
Hi~~

Tak jsem tu po dlouhé době zas s nějakou hudbou + textem. A ne ledajakou. Ale s francouzskou zpěvačkou Joyce Jonathan. Doporučuji shlédnout i určitá živá vystoupení ;)

A něco málo o ní:
Joyce Jonathan (21) je mladá zpěvačka a skladatelka, která slaví velký úspěch nejen ve Francii, ale také na celém internetu. Narodila se 3. listopadu 1989 a už jako malá objevila talent a nadšení pro hudbu. Když jí bylo 5 začala hrát na klavír a o pár let později i na kytar, jak můžete vidět i v tomto videu.
Začala skládat už v 11-ti letech a v roce 2007 (v 18-ti letech) své písně nahrávala a dávala je na stránku MySpace. V roce 2009 měla takovou důvěru ve svou práci, že své písně ukázala projektu My Major Company, což je francouzská online hudební služba, která distribuuje začínající talenty na internetu. Ohlasy na Joyce byly tak dobré a nadšené, že mohla vydat své vlastní album.
Jejím prvním vydaným singlem bylo "Je Ne Sais Pas," které Vám tu představuji.
Tak si užijte poslech téhle pěkné písně, kteoru sama složila a vydala v roce 2009. Jsem si jistá, že o Joyce ještě mnoho uslyšíme.
(Text je pod perexem :))

Katsumi v anime

10. února 2011 v 12:07 | Kat-chan |  Hotové
Katsumi
Snad se líbí :)

S lítostí Vám oznamujeme, že tento článek je pozitivní (i když tak nevypadá) a tak se nemůžete přiživit na nějakém tom smutku

10. února 2011 v 1:14 | Kat-chan |  Slova Katou
Kat-chan
Pozdravy.

Jste právě teď na blogu, který se jmenuje katou-world.blog.cz, aneb "Povídky slečny Katou".
Katou jsem já a jsem přízrak tohohle blogu. Tedy - vlastně jsem jeho majitelka.

Z tohohle obrázku 200 x 200 pixelu na Vás kouká můj ksicht, který prošel určitou změnou ve photoshopu. Většina z toho byla vylepšení nepoužitelnejch částí. Ale velký nos zůstal stejný - to mi věřte.

Můj život - neklidný a sakra mladý. Užívej dokud můžeš, kdo ví, kdy tě nějakej ožralej sráč přejede, nebo tě někdo omylem vystrčí z vlaku, nebo z mostu. Ale nedělejme z toho sci-fi. Prostě nikdo nikdy neví, kdy se mu kdo-ví-kdo pomstí smrtí. A třeba i úplně neznámej magor.

A chcete-li o mě vědět víc, tak rozklikněte tenhle článek a třeba se v něm i rozepíšu ;D

Anime postavička pro Blood Princess Domi

9. února 2011 v 19:48 | Kat-chan |  Hotové
Blood Princess Domi
Přiznávám, mohlo to být mnohem lepší. Ale myslím, že se mi to docela povedlo. Nejtěžší je vždy náčrtek. Tohle jsem kreslila podle jednoho obrázku, který mám vytisklý na nástěnce :D
:)

První postavička na přání - Iwka-chan

9. února 2011 v 19:13 | Kat-chan |  Hotové
Ivet

No, snad se líbí. A jestli ne, tak máš smůlu :P

A já se vrhám na další :D

Ty v anime

9. února 2011 v 18:09 | Kat-chan
neko
Tákže, tohle už je na každém druhém blogu. Vlastně na skoro každém :D Ale tohle já budu kopčit od Iwky-chan :) Protože Vás v anime budu kreslit já sama, tabletem >:D

Vyplňte:

1. Pohlaví
2. Jméno
3. Barva vlasů, styl vlasů (culík na temeni, culík na zátylku, dva culíky nahoře, dva culíky dole, cop, rozpuštěné vlasy, kudrlinky, rovné vlasy, nebo zvláštní přání)
4. Barva očí
5. Typ kůže:
a) světlá
b) tmavá
c) normální
6. Oblíbená barva
7. a) Bysta
b) Polovina těla (od hlavy do pasu)
c) Celé tělo
8. Póza (když budete chtít polovinu těla, nebo tělo celé, tak třeba postava v klidu, v boji, v sedě, u jídla, jezdící na koni, zvláštní přání)
9. Emoce (zděšení, smích, pláč, smutek, ďábelský úsměv zvláštní přání)
10. Oblečení
11. Extra (mazlíček, přítel, pozadí...)
12. Technika:
a) tužka
b) pastelky
c) na počítači

Pa, Vaše Katou

Designy na přání

9. února 2011 v 17:53 | Kat-chan |  Designyprovás
do you wanna layout
Chcete design, jako mám já, jaké dělávám? Jsem poctěna. :))
Pracuji v programu Photoshop CS5 a dělám designy takové jednodušší, ale v jednoduchosti je krása. Takže pochud design opravdu chcete, stačí vyplnit:

1. Jméno
2. Adresu blogu (BLOGU! Kde bydlíte je mi u p*dele)
3. S čím chcete design? (Buď mi sem hoďte odkaz rovnou na nějaký/é obrázek/zky, nebo téma)
4. Barvy (Prosím, ať se to kdyžtak hodí k obrázku)
5. Zvláštní přání? Nápisy? Co byste tam chtěli?

A hoďte to do komentáře :)
Papa, Vašek Kat-chan

Nový dess?

9. února 2011 v 16:31 | Kat-chan |  Slova Katou
ikonka
Dobrý, lepší, nejlepší den!

Sakra lidi, JÁ MÁM PHOTOSHOP CS5!
Oh - můj - bože, jak dlouho jsem dělala všechny různé pičoviny jen, abych ten PS mohla mít. Nedařilo se mi to, žádnej key mi nefungoval a dělalo to kraviny..

Ale teď už ho mám! A hned jsem změnila design :))

Doufám, že se Vám líbí,
Vaše Katou

Go, Disney, GO!

8. února 2011 v 20:42 | Kat-chan |  Slova Katou
ikonka

Dobrý den, vážení a milí.

Možná se ptáte, proč se článek jmenuje "Go, Disney, GO!" Nebo se také neptáte, je Vám to naprosto u prdele a zřejm nečtete ani tenhle článek. Hehe.

Ovšem, proč se teda tak jmenuje, ptáte se Vy, mí oblíbení? (Mami, vypni ten internet a jdi spát, ano?)
Ne, není to tím, že jsem právě přepínala televizi a oni dávali onvý díl Hany Fontány, či něčeho takového. Jenom jsem dnes viděla parádní film od tvůrců Disney.

A kdybych si to na internetu nenašla, tak to vůbec netuším, protože tohle jako od Dineyho opravdu nevypadalo. A jak se ten film jmenoval? TRON: Legacy.

Sakra lidi, propadla jsem tomu jak moje teta čokoládový zmrzlině po rozchodu. Říkám Vám, to byl  nejvíc fantastičtější, nejvíc sci-fi s nejvíc sexy hercema film všech dob!
Oh - můj - bože! Miluji to!

A nejvíc miluji mého miláčka Zuse / Castora. Sakra, sakra, sakra. Jeho podobu zakomponuji do té nové povídky Redhead. Hahá. Protože je opravdu sexy... MMMM!!!

Zuse
A říkala jsem, že byl také nejvtipnější? Ne?... BYL NEJVTIPNĚJŠÍ!!!


Tímto se s Vámi mí drazí loučím a zase někdy,
Nashledanou

Nová povídka

8. února 2011 v 16:50 | Kat-chan |  Povídky
Ano, zase jsem si něco vymyslela. Doufám, že tohle nebude na dlouhé lokte. Dávám tomu maximálně 6 dílu :))
Redhead
Obrázek úplně vpravo kreslilaIwka-chan :) Ještě jednou jí děkuji :)

Trojúhelník není můj oblíbený geometrický tvar

4. února 2011 v 21:57 | Kat-chan |  Povídky jednorázovky
Bez pointy... Jen jsem potřebovala něco napsat, něčím se zabavit a někoho zabít...


Závěť

1. února 2011 v 21:31 | Kat-chan |  Povídky jednorázovky
Jednou přišla má drahá Kee-chan z literární soutěže (to mám ale šikovného ukeho, co? ^^) A já se jí zeptala na témata... Když řekla závěť, nějak se mi v hlavě tohle utvořila a tak jsem to rychle hodila do wordu...

Závěť